«

Monero Coin (XMR) Nedir? XMR Nasıl Çalışır?

Monero Coin, XMR kısaltması ile kullanılmaktadır. Özellikle hızlı ve güvenli bir seçenek olması ile yatırımcılar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Monero coin ile her kullanıcı kendi adımlarını takip edebilir ve harcamalarını da dilediği gibi yapabilmektedir. Temel altcoinler arasında yer alan Monero Crypto Note protokolünü kullanmaktadır. 2014 Mayıs ayında işlem görmeye başlayan Monero tamamen gizlilik üzerine kurulmuştur. Blok zinciri üzerine yapılan kayıtlar Monero XMR coin üzerinde kayıt edilmemektedir. Bu tokenin temelinde de madencilik bulunmaktadır. Diğer coinlerin aksine ise Monero’yu madencilik ile elde etmek zor bir adımdır. Bu tokenin elde edilmesi için havuz madenciliği yapmak gerekli olacaktır. Bloklar çözüldükçe madenciler de kazanç elde etmektedir.

Monero Coin (XMR) Nedir? XMR Nasıl Çalışır?
Monero Coin (XMR) Nedir? XMR Nasıl Çalışır?

Monero Nasıl Çalışmaktadır?

Monero coin üzerinde gizlilik önemli olduğu için halka açık olan bilgiler gizlenmektedir. Bu bilgilerin hepsi dijital ortamlar üzerinde tanımlanmaktadır. Moneroya sahip olan herkesin imza yetkisi olsa da kimin hangi imzayı attığı bilinmemektedir. 240 geliştirici ile elde edilen Monero işlem takibini de ortadan kaldırmaktadır. Bunu sağlayan ise nodeların işlemlerinin sıfırlanması ve ağın kullanıcıları izlemesinin engellenmesidir. Monero’da coinin yanı sıra cüzdan imkanı da bulunur. Bu sanal cüzdanı kullanarak çok daha güvenli bir depolama elde edebilirsiniz. İşlem takibi mümkün olmadığı için kullanıcılar tarafından çok fazla kullanılmaktadır. Bu da asla kara listeye alınamayacağı anlamına gelmektedir.

Parlayan yıldız defi teknolojisinin alt coinlerini incelediniz mi? Hemen incelemek için lütfen tıklayınız

XMR Coin Hakkında Geçmişten Günümüze Detaylar

XMR coin son günlerde oldukça yüksek bir grafiğe sahip. Bu da kripto para borsasında en çok tercih edilenlerden biri olmasına neden oluyor. İlk yükseliş rekorunu 2018’de kıran XMR coin 467 dolar civarına ulaşmıştır. Kripto para listesinde on dördüncü sırada olan Monreo toplamda 1.1 milyar dolar piyasa değerine ulaşmıştır. Piyasada kısıtlı sayıda XMR Coin olması çok daha değerli bir hale getirmiştir. Bu kısıtlılık da tokenin çok değerli olmasına ve düzenli olarak artmasına sebep olmaktadır. Şu anda 64 dolar üzerinden işlem gören XMR coin‘in çok fazla yatırımcısı vardır. Güvenli yatırım olması ve büyük yatırımcılar tarafından tercih edilmesi ile değerinin artacağı da tahmin edilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Kripto Grafik Analizinlerinde Önemli Detaylar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *