«

NuCypher Coin nedir sorusunun yanıtlanması önemli bir yatırım yapmak isteyenlere hitap ediyor. NuCypher coin, dApp’lerin ve genel ağların merkezi bir hizmet sağlayıcıya ihtiyaç duymadan belirli bir düzeyde veri korumasını sağlamasının yanı sıra şifrelemeye erişmesine de izin verir. KMS, kullanıcıların şifrelenmiş özel verileri güvenli bir şekilde depolamasına ve yönetmesine olanak tanır. NuCypher token, belirli işlevler için kullanılan bir NuCypher ERC20 yardımcı programı tokeni olarak karşınıza çıkar.

Bu açıdan ağ katılımcılarının anahtar yönetimi gerçekleştirmeleri ve kimlik doğrulama hizmetlerine erişmeleri teşvik edilir. MacLane Wilkison ve Michael Egorov tarafından ortaya çıkarılan NuCypher, kullanıcıların bilgileri ve hesaplamayı buluta güvenli bir şekilde taşımasına olanak tanıyan bir veri koruması ve şifreleme sağlamak için 2015 yılında kurulmuştur. PRE olarak bilinen bu işlem, bulut hizmetinde bir ihlal olması durumunda veri sızıntılarını en aza indirmeyi amaçlar.

NuCypher Coin Nedir?

NuCypher özellikleri nedeniyle genel blok zincirlerinin özel verilerini güvenli bir şekilde depolayarak çeşitli protokollere şifreleme hizmetleri sağlar. Umbral platformu, şifreleme şeması ve bir işletim düğümleri ağı olan Ursula aracılığıyla bir sır yönetim sistemi ve dinamik erişim kontrol hizmetleri sunar. Umbral, NuCypher’in kullanıcıların hem verileri gizli tutmasına hem de bilgileri güvenli bir şekilde paylaşmasına olanak tanıyan şifreleme şemasıdır.

NuCypher Coin Nedir
NuCypher Coin Nedir

Veri sahipleri, alıcılar için verileri yeniden şifreleyen Ursula adı verilen düğümler tarafından gerçekleştirilen bir işlemde bir veri alıcısına şifre çözme hakları verir. Ursula’ların ağ görevlerini yerine getirmek ve yeni basılmış NU jetonlarını kazanmak için NU’yu stake etmeleri gerekir. Düğümler, hatalı yeniden şifreleme gerçekleştirirlerse veya önemli kesinti süreleri yaşarlarsa, stake edilen NU’larının bir kısmını veya tamamını kaybedebilir. NU ödüllerine ek olarak, Ursula düğümleri, temeldeki Ethereum ağında barındırılan uygulamalara NuCypher’in güvenlik ve gizlilik hizmetlerini sağlamak için ETH işlem ücretlerinde de ödüllendirilir.

NuCypher Coin Kullanım Alanları

NuCypher çalıştıran bir düğümü çalıştırmak ve bir enflasyon bonusu (NU) ve bir politika ücreti (ETH) kazanmak için bu kripto paranın coini kullanılır. Ancak her çalışanın uygunsuz davranması durumunda NU tokenini kaybedilebileceğinizi unutmamanız gerekir Müşterilere, daha iyi işlemlere, IoT operasyonlarına, oylama mekanizmasına ve benzerlerine hizmet etmek için tasarlanmış çoğu blok zinciri projesinin aksine, NuCypher kullanımı diğer blok zincirleri için yaratılmıştır. Bu açıdan NuCypher, blockchain için bir gizlilik katmanı görevi taşır.

NuCypher Coin Nereden Alınır?

NuCypher (NU), ethereum token ticareti yapan çevrimiçi borsalar arasında popülerdir. Şu anda NuCypher alımı, satışı ve takası için en iyi borsalar şunlardır:

  • Coinbase Pro
  • Binance
  • UniSwap
  • Huobi
  • Hoo
  • OKEx
  • io
  • Hotbit

Birçok kripto para borsası hem zincir üzerinde hem de platform aracılığıyla sağlıklı ve verimli bir ağ sağlamak için önlemler almıştır. Bu güvenlik önlemleri, müşterilerin blok zinciri aracılığıyla göndermelerine izin veren her bir kripto para birimi için hem minimum hem de maksimum tutarları içerir. Bu yüzden NuCypher yatırım açısından güvenli bir tokendir.

 

Bir önceki yazımız olan Avax Coin Nedir? Avalanche Alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *