«

Sistem hatasının bir sonucu olarak, 30 işlem sırasında toplam 42 Nft yakıldı.

Raporlar, opensea’nın pazar yerindeki bir hatanın, 28.44 eter (ETH) değerinde kullanıcıya ait Nft’leri sildiğinive bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 100.000 dolar olduğunu ortaya koydu.

Bilgiler, Ethereum isim hizmetinin baş geliştiricisi Nick Johnson veya rilxxlir adlı ilk ENS ile bağlantılı bir NFT’Yİ kaybettiği bildirilen ENS tarafından çevrimiçi olarak açıklandı.eth. ENS, kullanıcıların metin tabanlı içeriği Ethereum blok zincirinde NFT olarak depolamasına olanak sağlayan bir adlandırma sistemidir.

Nft’yi bir ENS hesabından kişisel bir hesaba aktarırken Johnson, belirtecin bir yanık hesabı gibi görünen bir hesaba gönderildiğini fark etti:

“Opensea’ya gittim,’ transfer’e bastım ve ‘ nick’e girdim.eth’. Birkaç dakika sonra işlem tamamlandı! rilxxlir.eth 0x0000’e aktarıldı…0000edd899b. bekle, ne?”

Johnson’a göre, OpenSea ile ilk etkileşimi, platformun transfer sayfasında NFT yakma hatasının tanıtıldığını ve son 24 saat boyunca tüm ERC721 transferlerini ENS adlarına etkilediğini doğruladı.

OpenSea dedi ki:

“Dün, bir ENS adına bir NFT göndermenin onu değişmez metnin kodlanmış sürümüne gönderdiği sorundan etkilenen az sayıda kullanıcıya ulaştık (örn.eth”) ilişkili Adres yerine. Bu, o gün tanıttığımız ve düzelttiğimiz bir hataydı.”

Johnson, sistem hatası nedeniyle Nft’lerin kaybedildiği 21 hesaptan en az 30 işlemin izini sürdü. Elde edilen bilgilere göre toplam 42 Nft yakıldı.

Johnson, kaybedilen ENS tokeninin parasal değeri olmadığını, ancak şimdiye kadar kaydedilen ilk ENS adı olarak değerlendiğini iddia etti.

OpenSea, Cointelegraph’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Opensea, andreessen Horowitz liderliğindeki bir finansman turunda 100 milyon dolar topladıktan sonra Ağustos ayında bir kripto tek boynuzlu at oldu. O sırada, opensea’nın 37 üyeden oluşan ekibinin platformun NFT hacminin %98’ini ele aldığı bildirildi.

İşe alım sürecini hızlandırmak için şirket başarılı yönlendirmeler için 1 ETH teklifetti. Opensea Ürün Müdürü Nate Chastain,” insan gücüne duyulan acil ihtiyaç nedeniyle işe alım sürecimizi bazı gerilla işe alımlarıyla desteklemeye çalışıyoruz ” dedi.

Cointelegraph’ın yakın zamanda bildirdiği gibi, OpenSea şu anda Ethereum ağ ücretlerinin en büyük tüketicisi.

KAYNAK:cointelegraph.com

Bir önceki yazımız olan Milyarder Lee Cooperman'a Göre Bitcoin Pek Mantıklı Değil başlıklı makalemizde bitcoin ve Kripto Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *