«

Pancakeswap Nedir ?

PancakeSwap, Binance Smart Chain üzerinde çalışan merkezi olmayan bir finans protokolüdür . PancakeSwap nedir cevabı, temelde Ethereum’un Binance Akıllı Zinciri üzerinde çalışan bir sistemdir ve kullanıcılar için daha hızlı ve daha ucuz işlem bonusu sunmaktadır.
Akıllı sözleşmeleri destekleyen en eski blok zincirlerden biri olarak, DeFi etkinliğinin büyük kısmı Ethereum blok zincirine odaklanmıştır. Büyük kullanıcı ve geliştirici topluluğu, güçlü merkezi olmayan uygulamalar oluşturabilmek için Pancake swap’ın iyi seçeneklerden biri olduğunu düşünmektedir.

2020’nin sonunda ve 2021’in başlangıcında Pancake swap’a olan ilginin artması, ilgi odağının Ethereum uygulamalarından uzaklaştığı anlamına gelmektedir. Ethereum, gaz fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldiği ve sonuç olarak kullanıcıları daha iyi değerli işlemler için başka yerlere bakmaya zorladığı için DeFi alanındaki kendi başarısının kurbanı oldu. Bu nedenle de Pancakeswap nedir çok fazla gündeme gelmeye başladı.

Pancakeswap Nedir? PancakeSwap Kullanımı
Pancakeswap Nedir? PancakeSwap Kullanımı

PancakeSwap Kullanımı

Binance Smart Chain ve PancakeSwap ile etkileşim kurmak için bir blockchain cüzdanına ihtiyaç duyulacağını göstemektedir. Ayrıca, Sushiswap’ın düzenine ve tasarımına aşina olan tüm kullanıcılar PancakeSwap kullanımı açısından herhangi bir sorun yaşamamaktadır.
Binance Smart Chain ya da Metamask cüzdanları Pancake Swap için kullanılabilmektedir. Cüzdan kurulduktan sonra kullanıcılar PancakeSwap üzerinde işlem yapabilirler.Kullanıcıların ödül kazanmak için likidite sağlaması gerekirken, PancakeSwap ayrıca kullanıcıların bir BEP-20 jetonunu bir başkasıyla kolayca takas etmesine imkan tanımaktadır. Bu da PancakeSwap kullanımı imkanlarını genişletmektedir.

File Coin hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz?

PancakeSwap Takas

PancakeSwap, Uniswap veya SushiSwap’a benzer BEP-20 jetonlarını takas etmek için merkezi olmayan bir borsadır ve otomatik bir piyasa yapıcı modeli kullanmaktadır. Bu durum kullanıcıların platformda dijital varlık ticareti yapabileceği anlamına gelir. Pancake Swap içerisinde bir emir defteri yoktur ve bunun yerine kullanıcılar bir likidite havuzuna karşı işlem yaparlar.
Bu havuzlar diğer kullanıcıların fonlarıyla dolmaktadır. Bu nedenle de PancakeSwap takas imkanı da sunulur. Takas işlemleri ile nadir tokenleri almak ya da çok daha verimli kazançlar elde etmek mümkün olacaktır. PancakeSwap takas işlemleri ile daha büyük işlemler yapılması imkanı da bulunur.

Bir önceki yazımız olan Wrapped Bitcoin Nedir? WBTC Detaylı Bilgi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *