«

Paribu Nedir? Paribu Coin Nasıl Alınır ?

Paribu nedir? cevabı 2017 yılında Türkler tarafından kurulmuş olan bir kripto para borsası olur. İşlem hacminin yüksek olması ve hızlı çalışması ile bu site, Türkiye’nin en güvenli borsalarından biri olarak öne çıkmaktadır. Günlük işlem hacmi 4550 Bitcoin civarını bulabilmektedir. Popüler olması nedeniyle paribu nedir? diye kullanıcılar hep sormaktadır. Site üzerinden işlem yapabilmek ve coin satın alabilmek için üye olmak gerekir. Siteye üye olma işlemlerinde istenen bilgiler arasında ad, soyad, cep telefonu, mail ve şifre bulunmaktadır. Bu bilgilerin doğru girilmesi gerekir. Bunun nedeni ise para çekme ve hesap giriş işlemlerinde bu bilgilere ihtiyaç duyulmasıdır.

Paribu Nedir?
Paribu Nedir?

Paribu Kayıt Nasıl Olunur?

Paribu Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Hesaba giriş yapılacağı zamanlarda SMS kodu ile güvenlik sağlanır. Bu nedenle kişisel telefon numarasının girilmesi gerekmektedir. Üyeliğin son adımı ise mail adresine gelen linkten hesabın onaylanması olmaktadır. Bu onay adımında kişilerin gerçek olup olmadığı teyit edilir. Bu durumun önemli olması hem bankalar ile işlem yapılması hem de paraların gerçek sahiplerine ulaştırılmasıdır.

Paribu Kayıt Olma
Paribu Kayıt Olma

Para Yatırma ve Çekme Nasıl Yapılır ?

Site içerisine para yatırmak için yatırma işlemleri menüsü üzerinden uygun para birimini seçmeniz gerekir. Banka üzerinden para yatırma işlemlerinde hesabın mutlaka kişi adına kayıtlı olması gerekir. EFT ile para yatırma işlemleri çok kolay bir biçimde yapılabilir. Site içerisinde EFT dışında Papara hesabı ile de yükleme yapılabilir. Paribu para yatırma çok kısa sürelerde yapılır.

Farklı bir hesap üzerinden yapılan yatırım ya da çekme işlemleri güvenlik nedeni ile kabul edilmemektedir. Kredi kartı ve banka şubelerinden olan işlemler de Paribu üzerinde kabul görmeyecektir. Para çekme ve yatırma durumlarında alıcı ünvanı, IBAN ve transfer açıklaması gerekir. Alıcı kısmına mutlaka Paribu adı yazılmalıdır. Aksi takdirde işlemler onaylanmamktadır. Bu adımların ardından iş saatleri içerisinde Paribu para yatırma ve çekme işlemleri gerçekleşmektedir.

Paribu Coin Nasıl Alınır?
Paribu Coin Nasıl Alınır?

Paribu Coin Nasıl Alınır ?

Paribu coin alım işlemleri yapabilmek için üyelik gerekir. Üyeliğin oluşturulmasının ardından ise kolay bir şekilde coin almak mümkün olur. Paribu coin alım hesabına para yatırıldıktan sonra coin almak için Market kısmına gidilmelidir. Markette yapılacak ilk adım alınmak istenen coin türünün seçilmesidir. Coin türünün belirlenmesinin ardından ise üstüne tıklanır. Açılan sayfada ilk olarak istenen miktarın girilmesi gerekir. Bu tutarın girilmesinin ardından otomatik olarak ne kadar coin alınabildiği sistem tarafından hesaplanır. Onaylanması için ise alış emri ver butonuna tıklanmalıdır.

Dünyanın en popüler coin alım ve satım sitesi Binance Nedir? adlı makalemizi okumanızı öneririm.

Bu adımdan sonra otomatik olarak coin satın alınmış olur ve kullanıcının hesabına aktarılır.
Paribu para yatırma ve çekme işlemlerinde oldukça güvenli bir sitedir. Coinler de güvenli alt yapı ile korunur. Bu nedenle kripto para sektörüne girmek isteyenler için en iyi ve en güvenli seçeneklerden biridir. SSL ve diğer güvenlik sertifikaları ile girilmiş olan kart bilgileri koruma altında olmaktadır. Tüm kullanıcıların almış olduğu coinler özel olarak saklanır ve herhangi bir hack durumuna karşı da sistem içerisinde barındırılmaktadır. Üyelere kalan tek şey ise güven içerisinde yatırım yapmaktır.

Bir önceki yazımız olan File Coin Nedir? File Coin Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *