«

Polkadot Nedir?

Polkadot nedir? cevabı bir blok zinciri protokolü olarak verilebilir. Bu protokolde birden fazla blok zinciri birbirine bağlı olarak bulunmaktadır. Poldakot Nedir? Normal şartlarda blok zincirleri sınırlı sayıda işlem kapasitesine sahiptir. Polkadot’ta bulunan zincirler ise ağ üzerinde paralel şekillerde çalışır. Böylece işlem gücü artar ve bu ölçeklenmeyi büyük oranda arttırmaktadır. Büyüme için doğru ortamın yaratılması da böylece mümkün olur.

Polkadot nedir? sorusu farklı cevaplara da sahiptir. Sistem üzerinde yer alan her blok zinciri belirli durumlar için ayarlanmıştır. Böylece farklı tasarımlar ile farklı işlevleri sunar. Bu durumlar sistem güvenliğini de arttırmaktadır. Polkadot’un içerisinde yer alan topluluklar ise kendi şekillerine göre ağ yönetimi gerçekleştirebilmektedir. Bu da sistem içerisinde pay sahibi oldukları anlamına gelir.
Blok zincirleri her ekibin ihtiyaç ve beklentilerine göre geliştirilebilir. Sistem içerisinde yer alan kullanıcı çeşitliliği sürekli olarak büyür. Bunun nedeni ise tasarımı ve kullanıcılara sunduğu esneklik modeli olur. Blok zinciri sistemi ile tüm dünyadaki kullanıcılara hizmet verir ve yeni pazarların oluşmasına da yardımcı olur.

Polkadot Nedir?
Polkadot Nedir?

Polkadot (DOT) Nasıl Alınır ?

Polkadot coinine DOT adı verilir. Bu coin birçok kripto borsasından kolaylıkla satın alınabilmektedir. Bu borsalar arasında Binance, Kraken, Huboi ve Okex gibi farklı ortamlar yer almakta. Polkadot için günlük hacim 2 milyar dolar civarında olmaktadır. Güncel değerlere göre 1 Polkadot’un fiyatı yaklaşık 200 TL’ye denk geliyor. Bu da hemen hemen 24 dolar olduğunu göstermektedir.
Polkadot coini en yüksek noktasını 48 dolar olarak görmüştür. Bu pik noktası ise 14 Mayıs 2021 tarihinde yaşandı. En düşük nokta ise 23 Mayıs 2021 tarihindedir ve coinin değeri 17 dolar civarlarına inmiştir. Polkadot coin alma için açılmış olan kripto para borsaları kullanılır. Bu kripto para borsalarına para yatırma işlemleri yapılarak, Polkadot coin alma işlemleri kolayca yapılır.

Polkadot Nasıl Çalışmaktadır ?

Polkadot’un 3 farklı blok zinciri platformu bulunmaktadır. Bunlar ;

  • Relay Chain: Sistemlerin ana ağı olarak çalışan Relay chain, daha hızlı çalışma sağlanması için bulunur.
  • Para Chain: Üye olan kişiler tarafından yaratılmış olan blok zincirleridir. Relay chain için hesap güvenliklerini sağlamaktadırlar.
  • Köprüler: Adı ile aynı anlamda çalışan köprüler blok zincirleri arasındaki bağlantıları sağlamaktadır.

Polkadot Nedir? ve Polkadot Coin Alma ile alakalı sizlere her şeyi açıklamaya çalıştık. Aklınıza ne takılırsa takılsan her zaman bizlere soru sorabilirsiniz. Bol Şanslar..

Coin alımı için en güvenilir platform Binance.com’dur. Binance Nedir? Okumak için hemen tıklayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeni Başlayanlara;Gate.io Nedir? Gate.io Coin alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *