«

QuickSwap Coin nedir sorusu yatırımcılar tarafından merak ediliyor. QuickSwap, yeni nesil bir coin olan ve merkezi olmayan değişim (DEX) ile otomatikleştirilmiş piyasa yapıcıdır. Aynı zamanda QuickSwap bir numaralı otomatikleştirilmiş piyasa yapıcısı olan Uniswap ile birbirine benzer. Ancak bu ikisi arasubdajş fark, Uniswap’ın Ethereum Ağı üzerinde çalışması, QuickSwap’in ise Matic/Polygon Layer-2 platformu üzerinde çalışmasıdır.

Ethereum ağındaki yüksek tıkanıklık nedeniyle QuickSwap, Ethereum’dan çok daha düşük ücretlerle Uniswap’tan daha hızlı yerleşimler sunar. Uniswap, AMM’ler ve Uniswap likidite madenciliği için endüstri standardı haline geldiğinden ve çok yoğun bir şekilde denetlendiğinden, birçok projenin bir numaralı merkezi olmayan borsanın (DEX) varyasyonlarını oluşturmak için açık kaynak kodu kullanmaktadır.

Quick Token Nedir?

QuickSwap özellikleri dolayısıyla Polygon ağında dağıtılan bir Uniswap forku olarak karşınıza çıkar. QuickSwap, kullanıcıların ERC20 kaynaklarını sıfıra yakın maliyetle takas etmelerini sağlamak için Katman-2 ağlarından yararlanır. QuickSwap, yaygın kripto para birimi kullanıcıları için giriş engellerini azaltır ve tüccarları ve yatırımcıları güçlendirir. Bu proje, kullanıcıların protokolün yönetimine katılmasına izin veren topluluk tabanlı bir token dağıtım modeli kullanır. QuickSwap token, QuickSwap platformunun temelini oluşturan bir ERC-20 tokenidir. Şubat 2021’de piyasaya sürülen QUICK token, alım satımının ilk gününde %90’ın üzerinde artış göstermiştir. Bu açıdan QuickSwap’ın piyasa değeri yaklaşık 148 milyon dolar ve maksimum 1 milyon QuickSwap coin arzına sahiptir.

QuickSwap Coin Nedir?
QuickSwap Coin Nedir?

QuickSwap ile Yield Farming Nasıl Yapılır?

QuickSwap kullanımı ile Yield Farming, diğer otomatikleştirilmiş piyasa yapıcılar (AMM’ler) gibi çalışır. QuickSwap, varlıkları Ethereum’dan Matic’e aktarmak için Plasma köprüsünü kullanır. Kullanıcılar Metamask’ta MATIC için özel bir RPC kurabilirler. MATIC ağına bağlandıktan sonra MetaMask cüzdanınızı MATIC web cüzdanına bağlamanız gerekir. Ardından, seçtiğiniz bir token çiftine sahip bir havuz seçmeli ve karşılığında havuzdaki payınızı temsil eden Likidite Sağlayıcı (LP) tokenlerini almalısınız. LP’ler, QuickSwap AMM’deki her token takası için yapılan ücretlerden bir pay alır. Bir LP pozisyonundan çıkmak istediğinde, LP jetonlarını başlangıçta stake edilen varlıklar için kullanabilir. Bu sayede QuickSwap alımı ile Yield Farming yapmak mümkün bir hale gelir.

Neden QuickSwap’e Yatırım Yapılmalı?

QuickSwap yatırım konusu token ticareti içi çok uygundur. Çünkü Matic Network, Ethereum’dan çok daha hızlı ve daha ucuzdur. Merkezi olmayan borsalardan daha fazla token geldikçe, daha fazla platformun benimsenmesini bekleyebilirsiniz. Ancak bu QuickSwap ile ilgili bir sorun değildir. Popüler otomatikleştirilmiş pazar yeri üreticileri, artan ağ verimliliğinin işlem hızını ve maliyetlerini önemli ölçüde artırmamasını sağlamak için Katman-2 ölçeklenebilirlik çözümlerinden yararlanmaktadır. Ayrıca, kullanıcılar pasif kripto geliri elde etmek için QUICK tokenlerini kullanabilirler. QuickSwap’ın likidite sağlayıcısı olan kullanıcılar, LP tokenleri ve sabit bir işlem ücretinin yüzdesi alır. Diğer birçok otomatikleştirilmiş pazar modeli (AMM) gibi, QuickSwap’ın ölçeklendirme çözümü, diğer Ethereum AMM’lerinden çok daha düşük ödüller ve gaz dağıtımı sunar.

 

Bir önceki yazımız olan Avax Coin Nedir? Avalanche Alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *