«

Solana Coin Nedir? Solana Coin Nasıl Alınır?

Temel olarak bir blok zinciri platformu olan Solana, büyüme oranları yüksek olan bir uygulama destekçisi ve finansal demokratikleştirme aracıdır. Solana coin nedir cevabı için ise 3 temel felsefe vardır. İlk felsefe pahalı olmamasıdır. Sistem üzerinde yer alan işlemlerde 1 milyon işlem için ortalama 10 dolar harcanmaktadır.
Diğer felsefelerden biri ise Solana’nın işlem destekleme kapasitesinin yüksek olmasıdır. Saniyede 50.000 civarında işlem platform tarafından desteklenebilir. Son felsefe ise merkeziyetsizleştirmedir. Binlerce node sistem tarafından yüksek performans ile desteklenir. Solana coin nedir için cevaplardan biri de token sahiplerini destekleyen bir platform olmasıdır. Sistemin özel tokenine ise SOL adı verilmektedir.

Solana Coin Nasıl Alınır?

SOL coin dünya genelinde dolaşımlarda 493 milyon token bulundurmaktadır. Solana coin almak için güvenilir bir kripto para borsasının bulunması gerekir. Token ilk defa Binance üzerinde 2020 yılında listelenmiştir. Binance üzerinden SOL /BNB, SOL / BTC ve SOL / BUSD işlemleri ile kolay bir şekilde alınabilmektedir.
Solana coin almak son dönemlerde yatırımcılar için oldukça büyük fırsatlar oluşturmaktadır. Staking işlemleri yapmak isteyen kişiler için en iyi seçimlerden biri de SOL olacaktır. Kar edilmesi ve token tutmak için oldukça iyi bir seçenektir.

En ünlü olan coinlerden bir tanesi Ethereum Nedir? Adlı makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Solana Coin Nedir? Solana Coin Nasıl Alınır?
Solana Coin Nedir? Solana Coin Nasıl Alınır?

Solana Coin Avantajları Nelerdir?

Solana, günlük yapılan ticaret işlemleri için en iyi seçeneklerden birisidir. Solana coin avantajları nelerdir için en iyi cevap tüm işlemlerin saniyeler içerisinde yapılabilmesi olacaktır. En ufak saniyeler bile kripto para borsasında büyük önem taşır. Bu nedenle de kullanıcılar hızlı ve sorunsuz çalışan sistemlere yönelir. Solana herhangi bir merkez tarafından sıkı kontrollere tabii tutulmaması ile işlem engeli ve kazançlara el konulması mümkün değildir.
Solana coin avantajları nelerdir cevapları arasında ise en öne çıkan blok zincirinin verimliliğinin artıyor olmasıdır. Bu durum Proof of History yani POH yöntemi ile sağlanır. Bu yöntem ile düğümlerde olay sıralaması oluşturulmaktadır. Böylece sistem içerisinde ağların belli bir zamanı vardır ve her şey düzenli olacak şekilde işlem görmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Nem Coin Nedir? NEM Coin Hasadı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *