«

Bu haftaki piyasa genelindeki düzeltme, dijital koleksiyonlara olan talebin azalması, çoğu büyük projenin taban fiyatında düşüşe neden olduğu için NFT satışlarında keskin bir düşüşe yol açtı

Değiştirilemez token (NFT) sektörü, 2021 yılı boyunca bir ilgi patlaması gördü ve ağustos ayı, 1 milyon doları aşan fiyatlarla satılan türünün tek örneği dijital koleksiyonlar olarak rekor kıran işlem hacimlerine tanık oldu.düzenli olarak dolar.

Genellikle kripto para ekosisteminde olduğu gibi, sıcak sektörler sadece birkaç saat veya gün içinde soğuyabilir ve bu durum NFT sektörü için geçerli gibi görünmektedir.

Platforma göre NFT satış hacmi. Kaynak: Dune Analytics

Dune Analytics’ten elde edilen verilere göre, en iyi NFT pazarlarında işlem gören toplam Nft hacmi Eylül ayından bu yana önemli bir düşüş yaşadı. 2. sektör, bu haftaki Bitcoin liderliğindeki piyasa düzeltmesinden özellikle etkilendi.

Hacimdeki bu düşüş, hepsinin önemli bir düşüş gördüğü Opensea’da işlem gören ilk beş NFT projesinin verilerine yansımıştır. Yağma bir istisnadır, ancak proje göreceli bir yeni gelendir ve geçen hafta sahipleri için 70.000 dolarlık bir airdrop’a da katılmıştır.

Hacme göre en iyi 5 NFT projesi. Kaynak: OpenSea

Nft’lerin taban fiyatı da büyük bir düşüş gördü ve Dune Analytics’ten elde edilen veriler, zirvede fiyat tabanının 1.02 eter olduğunu, ancak daha geniş pazar geri çekilmesi ve Nft’lere olan ilginin geçici olarak azalması nedeniyle o zamandan beri 0.37 Etere düştüğünü gösteriyor.

NFT kat fiyat izleyici. Kaynak: Dune Analytics

Fiyat tabanının piyasada listelenen ve daha düşük fiyatlarla satılan yeni projelerden etkilenebileceği için bu metriğin biraz yanıltıcı olabileceğini belirtmek gerekir.

CryptoPunks ve EtherRocks gibi en iyi projelerin çoğu için yüksek fiyatlı satışlar hala gerçekleşiyor ve bu da premium projelere olan talebin yüksek kaldığını gösteriyor.

NFT sektörü henüz emekleme aşamasındadır

NFT sektörünün bir bütün olarak hala emekleme aşamasında olduğunu ve şu anda ana akım konuşmalar halinde çalışmaya başladığını hatırlamak da önemlidir.

Bu ivmenin iyi bir örneği, satış sırasında 2.25 milyon dolar değerinde rekor 600 eter (ETH) karşılığında satılan nadir koleksiyonlardan birini görmüş olan sotheby’deki 101 sıkılmış maymun Nft’si için devam eden açık artırmada bulunabilir. Bu, premium projelere olan talebin yüksek kaldığını ve daha geniş kripto piyasası geri döndükçe NFT fiyatlarının toparlanabileceğini gösteriyor.

Christie’s ayrıca, 1 Ekim’de gerçekleşmesi planlanan yaklaşan bir Art Blocks Küratörlüğünde açık artırmaya ev sahipliği yaparak NFT sektörünün sürekli büyümesini destekliyor.

Tanınmış ve köklü kurumlar yeni ortaya çıkan NFT sektörünün arkasına desteklerini atarken, ana akım benimseme hızının devam edebileceği ve mevcut geri çekilmenin normal kripto piyasası döngülerinin bir parçası olması muhtemeldir.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve mutlaka yazarın görüşlerini yansıtmaz. Cointelegraph.com. her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

kaynak:cointelegraph.com

Bir önceki yazımız olan Kripto Grafik Analizinlerinde Önemli Detaylar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *