«

Taraftar Tokeni Nedir?

Taraftar tokeninin bir diğer adı da fan token olarak geçmektedir. Token ve coin platformlarının spor takımları ve taraftarları arasında bulunan etkileşimleri arttırma, taraftarlara kulüp hakkında söz hakkı tanıma ve kulübün onlara sunacağı avantajlardan yararlanma imkanı sunan kirpto paralara taraftar tokeni adı verilmektedir. Bu tokenler kullanılan platformlara göre farklı takımları içermektedir. Örnek olarak Galatasaray, Trabzonspor ya da Paris Saint German gösterilebilmektedir. Ülkemizde sanal sisteme geçen ilk takımlar arasında da Galatasaray, Trabzonspor ve İstanbul Başakşehir bulunmaktadır.

Taraftar Tokeni Ne İşe Yarar?


Bu tokenler takıma olan sadakatin ve desteğin de bir sembolü olarak geçmektedir. Eğer profesyonel olarak bir yatırım fikriniz var ise bu durumda da tokenler oldukça fazla işinize yarayacaktır. İstediğiniz takımın tokenini satın alabilirsiniz. Desteklediğiniz takımın olmamasının hiçbir önemi yoktur. Taraftar tokeni kulüplerin minik hisseleri olarak da düşünülebilir. Kendi tokenini çıkaran takım ekononmi piyasasına açılmış ve diğer yatırımcılara da ufak da olsa hisse sunmaktadır. Elinizde ne kadar fazla takım tokeni varsa, hisse payınız da o kadar büyük olmaktadır.
Taraftar tokeni coin platformu olan Socios.com tarafından üretilmektedir.

taraftar tokeni
taraftar tokeni

Tokeni olan taraftarlar kulübün açmış olduğu, onlara özel olan anketlere katılabilirler. Tokeni olan birçok yatırımcı bugüne kadar futbol takımlarının soyunma odasından, otobüslerine ya da maçlardaki ilk 11’e kadar birçok önemli konuda söz sahibi olabilmişlerdir. Maç zamanlarında stada girme ya da antrenmanları izleme gibi birçok ayrıcalık da tokeni olan ufak hissedarlara sunulmaktadır. İstediğiniz takdirde VIP taraftar olarak takım ile görüşüp, futbolcular ile online görüşmeler de yapabilme ihtimaliniz bulunmaktadır. Ayrıca token sahiplerine maç bileti, hatıralık eşyalar ve çekiliş hakları gibi birçok fırsat sunulmaktadır.

Doğru Bir Yatırım Mı ?


Taraftar tokeni likidite para olarak geçer. Yani sıcak paradır. Bu nedenle hisse senedi olarak düşünülürler ve yatırım için en iyi seçenekler arasında yer alırlar. Kulübün elde ettiği başarı ve şampiyonluklar da bu tokenlerin değerlerini büyük oranda arttırmaktadır. Sanal paraların büyük bir önem kazandığı günümüzde arz talep grafiği de oldukça yüksektir. Bu da ne kadar çok alıcı olursa tokenlerin değerinin o kadar yüksek olduğu anlamına gelmektedir. Farklı sanal platformlarda farklı takımlar bulunmaktadır.

Bunlar arasında inceleme ve araştırma yaparak hangisinden token almak istediğinizi de anlayabilirsiniz. Çok yaygın bir sektör olan sanal paraları araştırdığınızda önünüze bir sürü kaynak çıkacaktır. Tokenler her kulüp için farklı olmaktadır. Fazla takım tokeniniz olsun istiyorsanız, hepsini ayrı ayrı almanız gerekecektir. Tokenlerin süresi dolmamaktadır bu da istediğiniz zaman onları kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir. Sınırlı sayıda üretilen takıma özel tokenler hızlı bir şekilde tükenmektedir. Dünyada birçok ülkede tokenlerin alıcıları vardır, bu da ne kadar yaygın olduklarını göstermektedir.

Diğer token tanıtımları için lütfen tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Ethereum nedir? Ethereum Projesi Hakkında başlıklı makalemizde ethereum, ethereum nedir ve ethereum projesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *