«

Tether Nedir? Tether Token Neden Kullanılır?

Tether nedir? diğerlerine göre çok farklı bir türdür. Tether, 1 Amerika brileşik Devletleri dolarına sabitlenmiş olan özel bir kripto para birimi olarak önümüze çıkmaktadır. Diğer tokenlerden farklı olarak Tether piyasa olan olaylardan ve dalgalanmalardan etkilenmemektedir. Pazarda olan hiçbir olay onun değerini değiştirememektedir. Bu nedenle USDT piyasada bulunan en kararlı ve istikrarlı token olarak önümüze çıkmaktadır. İlk çıktığında Tether’in adı Real Coin’di. Ardında rezerv tutumlarından sorumlu olan Tether Ltd tarafından satın alını ve adı Kasım ayında Tether olarak değiştirildi. 2015 yılının Şubat ayında ise USDT işlem görmek için piyasaya dahil oldu.

Bitcoin İle Aynı Blok Zincirinde Yer Aldığından Dolayı


Tether token Bitcoin ile aynı blok zincirini kullanmaktadır. Bir diğer ortak özellikleri ise şifreleme algoritması olarak da SHA 256’yı kullanmalarıdır. Bitcoinde olan farklılık ise Omni katmanı olarak adlandırılan Tether protokollerinin özel bir parçası olarak öne çıkmaktadır. Bu nedenle de Tether USDT diğer tokenlere oranla daha açık bir şifrelenme imkanı sağlamaktadır. Tüm zincirler ilk olarak Omni Katman üzerinden Bitcoin zincirinde yayınlanır ve bundan sonra da kripto para olarak borsaya katılırlar. Borsada bulunan her Tether, Hong Kong bazlı limited şirket tarafından depoda olan para birimleri ile oranlı olmaktadır. Yani 1 Tether 1 USD’ye eşittir.

Tether Nedir?
Tether Nedir?

Tether Token Neden Kullanılır ?


Diğer tokenlere oranla daha çok kullanılmasının nedenleri arasında fiyat hareketlerinin çok daha düzenli olması bulunmaktadır. Piyasadan çok fazla etkilenmemesi fiyatlarında da çok fazla hareketin olmamasına neden olur. Yani size çok fazla zarar ettirmemektedir. Bazı insanlar para transferlerinde, banka işlemlerinde daha güvenli ve hızlı olduğunu düşündükleri için Tether token kullanırlar. Günümüzde ise bazı borsalar tarafından Tether USDT iyi bir işlem çifti olarak düşünülmektedir.

Kullanıcılarına ABD dolarına kolay bir şekilde sabitlenen tokenler ile işlem yapabilme imkanı sağlamaktadır. Bitcoin’e göre çok daha sabin olan USDT bu nedenle her işlemde daha çok tercih edilmektedir. Bu nedenle de siteleri araştırdığınızda Tether Token hep en üst sıralarda yer almakta ve yeri uzun süre değişmemektedir. Konumuz umarız tether nedir? sorusuna yanıt olabilmiştir. Aklınıza takılan her şeyi konu altında bizimle paylaşabilirsiniz. :)

Diğer Token Tanıtımları kategorimizi incelediniz mi?

Bir önceki yazımız olan Cryptocurrency Token Nedir? Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *