«

Uniswap Nedir?

Uniswap, protokolü otomatik bir şekilde likiditeleri gerçekleştirmektedir. Bu protokol içerisinde yatırım yapmak için ise herhangi bir emir ya da yönetici bulunmamaktadır. Uniswap içerisinde bulunan havuzlar ile token alışverişleri ve likidite fonksiyonları yapılmaktadır. Uniswap nedir? cevabı ise toplu havuz sistemleri olarak da verilebilir. ERC 20 tokeni ile uyumlu olarak tasarlanan Uniswap içerisinde farklı tokenler de bulunabilir.

Böylece sistem bir cüzdan görevi de görmektedir. İşlemler ise kullanıcıların cüzdanlarından sorunsuz bir şekilde gerçekleşir. Diğer borsalarda ise bu işlemler yapılmamaktadır. Diğer borsa türlerinde token bulundurmak için borsaya aktarım yapılması ve tokenlerin tekrar işlemlerden sonra cüzdana eklenmesi gerekir. Uniswap nedir? sorusu ise her kullanıcı tarafından sorulur.Yatırım yapmak Uniswap ile daha kolay hale gelecektir. Kullanıcıların Uniswap tercih etmesindeki en büyük nedenlerden biri de airdroptur. Airdrop ile kullanıcılara 400 UNI dağıtımı olmuştur. Her kullanıcıya 400 UNI dağıtılması, coinin yükselmesi ile de büyük bir kazanç oluşturmuştur.

Uniswap Nasıl Kullanılır ?

En önemli adım sitenin doğru ve orjinal site olduğunu kontrol etmektir. Kripto paranın düna üzerinde çok fazla tutulması bazı kötü durumları da beraberinde getirmiştir. Bu nedenle sitelerin doğrulukları mutlaka kabul edilmelidir. Uniswap’tan yararlanabilmek için kişilerin Metamask cüzdanına ihtiyacı vardır. Ethereumlar ile rahat bir şekilde işlemler yapılabilmektedir.
Cüzdanın sisteme bağlanmasının ardından ise sorunsuz bir şekilde kullanım yapılır. Kullanımın ilerlemesi ile başka coinleri de cüzdana eklemek mümkün olur.

Uniswap offical sitesi için tıklayabilirsiniz. 

Uniswap Ne Kadar?

Uniswap tarafından çıkarılmış olan tokene UNI adı verilir. 1 UNI tokenin değeri ise güncel olarak 224 TL olarak hesaplanmaktadır. 1 yıllık süre içerisinde Uniswap tokeni UNI’nin değeri 3 TL’den 387 TL’ye kadar yükselmiştir. Bu durum da yatırımcılara ümit vermekte.

Uniswap Nedir?
Uniswap Nedir?

UNI tokeninin toplam arzı ise 1 milyardır. Token şu anda kripto para kullanıcıları, takım üyeleri, yatırımcılar ve danışmanlara dağıtılmaktadır. Tokenlerin büyük bir çoğunluğu da katılımcılara dağıtılmaktadır.
Güvenli bir işlem garantisi veren kripto para borsaları üzerinden UNI coin satın alımı yapılabilir. Satın alma işlemlerinde ise mutlaka kripto para borsalarının güvenli olmasına dikkat edilmesi gerekir. Aksi takdirde kullanıcılar dolandırılmaktadır. Piyasa kötü amaçlı olarka hizmet veren birçok kişi ve platform bulunur. Bunlardan kaçınmak için mutlaka orjinal siteleri tercih etmek gerekir. UNI coin satın alımı da güvenli sitelerden yapılmalıdır.

Uniswap Nereden Alınır?

Uniswap Kısa adı ile UNI Coin en güvenilir borsalardan biri olan binance.com üzerinden satın alımı gerçekleştirebilirsiniz. Uniswap Nedir? sorunuzu en iyi şekilde cevaplamaya çalıştık. Umarım faydalı olabilmişizdir. Aklınıza takılan her şeyi bizlere sorabilirsiniz.

Binance borsası hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Polkadot Nedir? DOT Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *