«

VeChain Nedir? VeChain Düğümleri Nelerdir?

Bir blok zinicir olan VeChain dağıtılmış bir iş alanı kurmayı hedeflemektedir. Platformun temel amacı ise açık bir bilgi akışı ve yüksek hızlı işlem imkanı sunmaktır. VeChain nedir cevabı olan iş platformu birçok alanda işlem imkanı sunar. Bu alanlar arasında tarım, gıda, ilaç ve lojistik gibi farklı sektörler bulunmaktadır.
VeChain nedir bir diğer tanımı da teknoloji kullanımı ile ürünlerin takibi, kalite kontrolü ve teminat durumlarını görmek olacaktır. Singapur merkezli olan şirket ilk olarak 2017 yılında ortaya çıkarılmıştır.

Vechain dünyada hatta özellikle Çin’deki tüm manipülasyonlara rağmen dik bir şekilde ayakta kalan nadir coinlerden biridir. Bundan dolayı google’de VeChain Nedir? sayısız bir şekilde aranmaktadır.

VeChain Thor ve VeChain

Vechain Thor ile iki farklı token kullanımı mümkün olacaktır. Bunlar VeChain tokens (VET) ve Thor Power (THOR) olur. VET özellikle şirketler ve farklı işletme alanları tarafından kullanılır. Blok zincirleri yönetimi amacı ile kullanılan ödeme birimlerinde VET geçerlidir. VET sayıları fazla olan iş alanları VeChain Thor blok zincirleri içerisinde de daha öncelikli olacaktır. Bu nedenle yatırım miktarları çok önemlidir.
VeChain Thor akıllı kontrat işlemlerinde de kolaylıkla kullanılabilir. Blok zincirleri üzerinde DApp’leri kullanabilmek için THOR’a ihtiyaç duyulacaktır. Bir VET 0.00042 Thor’a denk gelmektedir.

VeChain Nedir? VeChain Düğümleri Nelerdir?
VeChain Nedir? VeChain Düğümleri Nelerdir?

Popüler coin xrp yükselecek mi? Tüm haberler için tıklayabilirsiniz.

VeChain Düğümleri Nelerdir?

Ekosistemleri çalışır bir halde tutabilmek için node yani düğümler büyük bir önem taşır. Düğümler blok zincirlerinin sürekli olması ve sağlam kalması için hayati önem taşır. VeChain Düğümleri nelerdir tutulan VET ve yıllarına bağlı olarak cevaplanır. 4 farklı node çeşidi bulunmaktadır. Bunlar ;

  • Güç nodeları 10 günlük varlık sürelerine sahiptir. Bu da en az 10.000 VET anlamına gelir.
  • Fırtına nodeları 20 günlük varlık sürelerine sahiptir. İçlerinde minimum 50.000 VET bulunur.
  • Mjolnir Masternodeları bir aylık varlık sürelerine sahiptir. Minimum olarak 150.000 VET bulunur.
  • Thrudheim Masternodeları ise 2017 başlangıçlı olanlardır. Minimum olarak 250.000 VET içerirler.

Gruplar ellerinde olan VET’ler için Thor da kazanmaktadır. 2, 3 ve 4. Gruplara ise ek olarak VeChain’in kendi Thor havuzundan da çeşitli hediyeler olacaktır. Bu nedenle de yatırımların her zaman bir kazancı olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Linear Coin Nedir? Linear Coin Nasıl Satın Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *