«

Bu önemli ticaret metriği, tüccarları ALTCOİN’İN parabolik %500 rallisinin her dönüşünde FTM’NİN yükseliş görünümüne karşı uyardı.

Fantom’un FTM varlığı, haftanın en Trend belirteçlerinden biriydi ve bitcoin’in hafta ortası baygınlığını pek çok altcoin mitingini durduran zorlukla fark etti. BİTCOİN’İN (BTC) 43.000 $ ‘ ın altına düşmesine rağmen FTM, son yedi gün içinde ABD Doları cinsinden %114 ve BTC çiftine %127 ekledi.

FTM’NİN aylık istatistikleri, her iki kritere göre yaklaşık %500 büyüme ile daha da etkileyici görünüyor. Bitcoin konsolide olduğunda altcoinlerin toparlanması için eşit olsa da, FTM’NİN fiyat hareketi akranlarının çoğuna tamamen asimetriktir.

Rekor kıran koşunun arkasında ne olduğunu ve tüccarların mitingin devam etme potansiyeline sahip olup olmadığını belirlemelerinin bir yolu olup olmadığını araştıralım.

Mevcut büyüme itici güçleri

Fantom, yüksek hızlı konsensüs mekanizmasına ve herhangi bir dağıtılmış defterle uyumlu modüler mimariye sahip, birinci katman akıllı sözleşme platformudur.

Platform, son birkaç aydır kullanıcı faaliyetlerinde patlayıcı bir büyüme gördü: benzersiz cüzdan adreslerinin sayısı Mayıs ayından Ağustos ayına kadar %5,700 artarken, günlük işlem sayısı yüz binlere yükseldi.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, Fantom ekosistemindeki merkezi olmayan finans faaliyeti de, lansmandan sadece 24 saat sonra blok zincirinde kilitlenen toplam değerde neredeyse %20’lik bir artışa katkıda bulunan ağır bir teşvik programı tarafından teşvik edildi.

Bu temel gelişmeler, ftm’nin yazı yazıldığı sırada bir ay önce 0.30 $ ‘dan 1.80 $’ ın üzerine çıkmasına neden oldu.

Erkenci kuş solucanı alır

Fiyat çizelgeleri, FTM’NİN bu hafta hakim olduğu tek sıralama değildi; belirteç, madalyonun etrafındaki gözlenen piyasa koşulları modellerini yıllarca geçmiş verilerle karşılaştıran algoritmik olarak oluşturulmuş bir metrik olan vortecs™ puanı açısından da son derece iyi bir performans gösterdi.

Bu niceliksel tarzdaki metrik, bir varlığın görünümünün önümüzdeki 12 ila 72 saat boyunca yükseliş, düşüş veya Nötr olup olmadığını değerlendirebilir. Gösterge yalnızca cointelegraph’ın veri istihbarat platformu Markets Pro’nun aboneleritarafından kullanılabilir.

Görünüşe göre, FTM’NİN son yükselişlerinden önce gelen piyasa faaliyeti ve sosyal duyarlılık parametrelerinin birleşimi, geçmiş fiyat artışlarından önceki modellere benziyordu. Bu yüzden madeni para bu hafta 90’lık ultra yüksek bir VORTECS™ puanı yayınladı. Bu değer, algoritmanın gözlenen koşulların dramatik fiyat artışlarından kısa bir süre önce tutarlı bir şekilde geldiğine dair geçmiş örneklere dayanan muazzam güvenini göstermektedir.

FTM fiyatı vs vortecs ™ puanı. Kaynak: Cointelegraph Markets Pro

Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, varlığın Vortecs ™ çizgisi Eylül ayında koyu yeşile döndü (80’in üzerindeki değerlere karşılık geldi). 6 $ 1.30 fiyatına karşı. O zamana kadar, varlık zaten oldukça büyük kazançlar elde etmişti, bu nedenle tüccarlar altcoin’e yatırım yapmak için hala iyi bir zaman olup olmadığından emin değillerdi.

Bununla birlikte, güçlü VORTECS™ skorlarının yakaladığı tarihsel olarak elverişli koşullar o kadar sağlamdı ki FTM yükselişini güvenle sürdürdü. Daha önce de belirtildiği gibi, altcoin, Eylül ayında BTC fiyatındaki %16 düşüşünden nispeten etkilenmedi. 8. Eylül Tarafından. 9 Aralık’ta FTM, 1.80 $ ‘ ın üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesini fethetti.

Veriler yalan söylemez.

Piyasa ve sosyal aktivite ölçümleri açısından, kripto varlıkları, fiyat artışlarının geçmişe benzediği ölçüde farklılık gösterir. FTM, fiyatları yükselmeden önce bu temel göstergeler üzerinde tutarlı davranış gösteren bir belirteç grubuna aittir.

2021’in başından bu yana FTM, VORTECS™ puanının 80 veya daha yüksek bir değere ulaştığı 34 gün kaydetti ve sonuç sadece altı jetonla sonuçlandı. Varlığın puanı yüksek olduğunda, genellikle önümüzdeki 72 saat içinde kazanç görür. VORTECS™ puanı 80 artı olan 34 günden FTM, 27 günde en az %3, 23 günde en az %5 getiri elde etti. Veriler ayrıca FTM’NİN 20 kez %10 veya daha fazla getiri sağladığını göstermektedir.

Ortalama olarak, madalyonun fiyatı 48 saat sonra %0,2, 80 puana ulaştıktan 72 saat sonra %3,6 arttı. FTM ayrıca, birden çok kez 90 olan ultra Yüksek VORTECS™ puanına ulaştı ve bu eşiğe ulaştıktan sonraki 72 saat içinde 48 saat sonra ortalama %3.7 ve %5.3 ekledi.

Yüksek bir VORTECS ™ puanı fiyat hareketinin bir tahmini olmasa da, tüccarlara bir varlığın görünümünün sağlığıyla ilgili bazı eyleme geçirilebilir fikirler verebilir ve onları başka türlü düşünmeyecekleri fırsatlara karşı uyarabilir.

Cointelegraph, bir yatırım Danışmanı değil, bir finansal bilgi yayıncısıdır. Kişiselleştirilmiş ya da bireysel yatırım danışmanlığı hizmeti sunmuyoruz. Kripto para birimleri değişken yatırımlardır ve kalıcı ve toplam kayıp riski de dahil olmak üzere önemli riskler taşır. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değildir. Şekiller ve grafikler yazım sırasında veya başka şekilde belirtildiği şekilde doğrudur. Canlı olarak test edilen stratejiler öneri değildir. Finansal kararlar vermeden önce finansal danışmanınıza danışın.

kaynak:cointelegraph.com

Bir önceki yazımız olan Ön Satışlar Büyük Para Kaazandırıyor başlıklı makalemizde Kripto Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *