«

Wrapped Bitcoin (WBTC) Nedir?

Wrapped Bitcoin, BTC’yi Ethereum blok zincirine etkili bir şekilde getiren oldukça yeni bir yeniliktir. WBTC’nin ana kullanım durumlarından biri, merkezi olmayan finansta bulunmaktadır. Bitcoin’e tanıdık olan ve yatırım yapmak isteyen kişiler tarafından Wrapped bitcoin nedir çok fazla merak edilmektedir. Bitcoin ve Ethereum arasında bir köprüye ihtiyaç vardır. Bu kripto para için büyük bir sorundur. Wrapped bitcoin bu sorunu çözmeye ve DeFi protokollerine çok ihtiyaç duyulan likiditeyi sağlamaya yardımcı olmaktadır.
WBTC, Bitcoin ile desteklenen bir ERC-20 tokenidir. ‍Bitcoin sarıldığında, kripto para birimi BitGo Trust tarafından bir kaynak sisteminde tutulmaktadır. Tamamen şeffaf olmak için dolaşımdaki WBTC miktarı halka açıklanmıştır. Böylece herkesin sisteme güvenmesi de sağlanmıştır. Wrapped bitcoin nedir böylece herkese açıklanmış olacaktır.

Wrapped Bitcoin Faydaları

DeFi ekosisteminin büyük bir kısmı, Bitcoin blok zincirinden ziyade Ethereum ağına dayanmaktadır. Bu, BTC sahipleri için çok verimli bir durum olmaz. Çünkü bu durum onların kripto varlıklarını satmadıkça veya başkalarını satın almadıkça dahil olmalarının neredeyse imkansız olduğu anlamına gelmektedir. Bu da wrapped bitcoin faydaları arasında öne çıkmaktadır.

Wrapped Bitcoin Nedir?
Wrapped Bitcoin Nedir?

WBTC.network Ocak 2019’da başlatıldığından beri MakerDAO, Dharma, Compound ve Kyber Network dahil olmak üzere birçok DeFi protokolü, borçluların WBTC’yi teminat olarak kullanmasına izin vermeye başlamıştır. Bu daha sonra akıllı bir sözleşmeye kilitlenebilir ve kripto kredileri genellikle Ethereum ekosistemindeki DAI stabilcoin kullanılarak ödenebilmektedir. Wrapped Bitcoin projesi, WBTC DAO tarafından denetlenmektedir. Hafızanızı canlandırmak için DAO, Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon anlamına gelir.

Wrapped Bitcoin Nedir? Adlı yazımızı okudukdan sonra mutlaka; Bitcoin diğer alt destekcisi Bitcoin Cash yatırımı yapmayı düşünüyorsanız mutlaka bu makaleyi okumanızı öneririz.:)

Wrapped Bitcoin Nasıl Alınır?

Wrapped bitcoin alım işlemi birçok kripto para borsası üzerinden yapılabilmektedir. Ancak en önemli adım güvenilir bir kripto para borsası bulmak olacaktır. Bunun bulunabilmesi için mutlaka detaylı araştırmalar yapmak gerekir. Buna ek olarak satın alınmasının ardından depolamak için bir sanal cüzdan da alınmalıdır.
Kripto para borsası üzerinden wrapped bitcoin alım işlemi için üye olmak yeterli olacaktır. Üye olunmasının ardından hesaba para yüklenir ve istenen miktarlarda wrapped bitcoin satın alınabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan File Coin Nedir? File Coin Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *