«

Global Shipping Business Network, nakliye sürecini dijitalleştirmek için yeni bir blockchain tabanlı platform başlattı ve Asya pazarlarını hedeflemek için kilit ortaklıklar aradı.

Global Shipping Business Network (gsbn), dünya genelinde nakliye konteynerlerinin üçte birini potansiyel olarak izleyebilecek yeni bir blockchain tabanlı platform başlattı.

Gsbn, Ekim 2020’de sekiz küresel ulusal yük denizcilik kargo şirketi tarafından belge verme, gümrükleme ve lojistik verileri gibi nakliye süreçlerini dijitalleştiren bir blockchain platformu oluşturmak üzere kuruldu.

Hong Kong merkezli kar amacı gütmeyen konsorsiyum gsbn üyelerinin “dünyada ele alınan her üç konteynırdan birini oluşturduğu ” söyleniyor ve platform tamamen kullanıldıktan sonra bu yakında blok zincirinde doğrulanabilir.

Gsbn, Çarşamba günü Oracle, Microsoft Azure, AntChain ve Alibaba Cloud ile ortaklaşa yeni blockchain platformunun lansmanını duyurdu.

Duyuru,” bağımsız bir konsorsiyum olarak, altyapının güçlü, güvenilir ve yüksek ölçeklenebilir olmasını sağlamak için teknolojiye en iyi yaklaşımı seçti ” dedi.

Gsbn, ortaklıkların Oracle’ın küresel ticaret işletim sistemi ve Azure’un Güneydoğu Asya’daki hizmet güvenilirliği gibi jeostratejik amaçlar için arandığını belirtti. Çin’de dağıtım için Ant Group ve Alibaba Cloud kullanılacaktır.

Gsbn tarafından bilgi kontrolünü sağlamak için veriler blockchain platformuna gönderilmeden önce şifrelenecek, bu da üyelerin verilere izinsiz erişemeyeceği anlamına geliyor. Konsorsiyum ayrıca, blockchain teknolojisinin “farklı ve çoğu zaman rakip piyasa katılımcılarıyla ” işbirliği yapmasını sağladığını vurguladı.”

Temmuz ayında Gsbn, Çin’de kağıdı kaldırarak ve blok zincirdeki verileri depolayarak işlem süresini hızlandırmak için tasarlanan “Kargo sürümü” olarak adlandırılan ilk blockchain tabanlı uygulamasını başlattı.

GSBN geçen yıl Ekim ayında kurulurken, CMA Cgm ve MSC Mediterranean Shipping Company’deki dünyanın en büyük konteyner taşıyıcılarından ikisi IBM ve Maersk’in TradeLens blockchain platformuna tam entegrasyon sağladığını duyurdu.

Rakip platform tedarik zinciri sayısallaştırma hizmetleri sunuyor ve cma CGM ve MSC ile entegrasyon, Dünyanın okyanus konteyner yükünün neredeyse yarısından gelen verileri TradeLens ağına getirdi.

KAYNAK:cointelegraph.com

Bir önceki yazımız olan ABD'de Bitcoin Yasal İhalesini Yapmak İçin %27 Destek Buldu başlıklı makalemizde Kripto Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *