«

Cumhuriyetçiler, Bitcoin’i yasal ihale olarak tanımak için Demokratlardan daha az destek gösteriyor ve bebek patlayıcıları bunun korkunç bir fikir olduğunu düşünüyor.

Yeni bir anket, ABD sakinlerinin %27’sinin hükümetin Bitcoin’i yasal ihale olarak tanımasını desteklediğini ortaya koydu.

Araştırma ve veri analitiği firması Yougov’un yaptığı bir ankete göre, ankete katılanların %11’i Bitcoin’in ABD’de yasal ihale olarak kullanılması gerektiği fikrini “güçlü bir şekilde destekliyor” ve ankete katılanların %16’sı bunu “biraz destekleyecek”.

4.912 ABD sakinini sorgulayan anket, Demokrat katılımcıların daha fazla sayıda Cumhuriyetçilerden daha önermeyi desteklediğini belirtti. Demokratların yaklaşık %29’u, Cumhuriyetçilerin %26’sına kıyasla btc’nin yasal ihale olarak tanınmasını güçlü ya da bir şekilde desteklediklerini belirtti.

Tahmin edebileceğiniz gibi, genç nesiller arasında daha fazla destek var. 25-34 yaş arasındaki katılımcılar btc’yi yasal ihale olarak son derece desteklerken, %44’ü lehte yanıt veriyor. Ancak neredeyse pek çok baby boomer (57-75 yaş arası) bu fikre şiddetle karşı çıktı (%43) ve toplamda sadece %11’i teklifi destekledi.

Bulgular, gelirin bireylerin kripto ile ilgili tutumları üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğunu ve yılda 80.000 dolardan fazla kazanan katılımcıların bitcoin’i yasal ihale (%21) olarak destekleme ihtimalinin 40.000 dolardan az kazananlara göre iki kat daha fazla olduğunu göstermektedir (%11).

40.000 dolardan az kazanan katılımcılar da bu fikre en çok karşı çıkan gruptur.

Anket, El Salvador’un tartışmalı Bitcoin Yasasının Eylül ayında yürürlüğe girmesi zemininde gerçekleşti. 7.

Cumhurbaşkanı Nayib Bukele tarafından önerilen yasa, uluslararası toplumdan geri adım atılmasına ve Salvadorluların %70’inin Eylül ayı başlarında yapılan bir ankette yasaya muhalefet ettiğini ifade etmesine rağmen Haziran ayında El Salvdor’un Parlamentosu tarafından kabul edildi.

KAYNAK:cointelegraph.com

 

Bir önceki yazımız olan Aylık %15 Vaat Eden 30 Milyon Dolarlık Kripto Dolandırıcılığı başlıklı makalemizde Kripto Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *